Інформація про дитсадок

       Відповідно до визначених пріоритетів, робота колективу дошкільного навчального закладу №17 «Колосок» спрямована на індивідуалізацію освітнього процесу, підсилення тенденції особистісно орієнтованої, гуманістичної  моделі виховання, соціалізацію дошкільників, що допомагає нам бачити в кожній дитині індивідуальність і забезпезпечувати умови для росту її компетенції  у відповідності з вимогами Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.  

     Педагогічний колектив визначає такі пріоритетні завдання

на 2008-2009 навчальний рік:

1. Посилити пізнавальну активність як умову розумового розвитку дошкільника.

2. Продовжити роботу спрямовану на зміцнення фізичного та психічного здоровя дітей через активізацію фізкультурно-оздоровлювальних видів діяльності.

3. Удосконалити роботу по ранній соціалізації дошкільника направлену на якісне виконання вимог Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.

4.Продовжити  роботу з естетико-екологічного виховання дошкільнят.

          У дошкільному навчальному закладі функціонує 12 груп, а саме:

          4 групи – для дітей третього року життя,

         3 групи – для дітей четвертого року життя,

         3 групи – для дітей п’ятого року життя,

         2 групи – для дітей шостого року життя.

     Очолює роботу колективу завідуюча Марковська Тетяна Василівна. У 2003 році закінчила з відзнакою Переяслав-Хмельницький державний університет імені Г.Сковороди. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Дошкільне виховання». У 2005 році, за результатами атестації, їй встановлено вищу кваліфікаційну категорію та присвоєно звання “Вихователь-методист”.

У садочку працює 27 педагогів, 11 із них мають вищу освіту.

       Кожна група має свій профіль, що дозволяє поглибити розвиток  вихованців через вплив на них новітніми навчально-виховними методами та прийомами. Крім того, малюки мають змогу творчо зростати у 10 різних гуртках.

Гурткова робота в ДНЗ№ 17


п/п

Назва гуртка

Вікова група

Керівник

 

1.

«Читайлики»

(розвивальне читання)

 

середня, №11

 

Ляховська В.М.

 

2.

«Казкарики»(робота з казками Сухомлинського)

 

середня, №3

 

Янковська О.С.

 

3.

«АБВГДейка»

(навчання читанню)

 

старша, №5

 

Химич Т.А.

4.

«Талановиті пальчики»

(розважальне малювання)

 

молодша, №9

 

Карпенко О.Г.

5.

 

«Весела абетка»

(розвивальне читання)

 

середня,  №6

 

Майданська Л.А

 

6

«В гостях у казки»

(робота з казкою за Л.Б.Фесюковою)

 

молодша, №10

 

 

Коваль Л.В.

7.

«Словограй»

молодша, №4

Щербацька Т.Г.

8.

Оркестр «Дударики»

Середня, старша

Щербацька Н.С.

9.

Англійська мова

Середня, старша

Степанюк Н.Г.

10.

Танцювальний гурток

Молодша, середня, старша

 

         Робота в групах проводиться відповідно до вимог та стандартів міністерства освіти України, відповідно до затверджених планів та приоритетних завдань. Керуючись загальноприйнятими формами та методами виховної роботи у ДНЗ педагоги-вихователі, роблять акцент на найбільш опанованих методах та прийомах роботи з дітьми, притаманними саме їм, тому й виникли різноманітні назви груп:

група “Всезнайки”

       У першій молодшій групі №1 виховуються найменші. Про них дбають педагоги Добра Олена Василівна, Данильчук Алла Анатоліївна та няня-санітарка Гедз Алла Вікторівна. Дітлахи у цій групі чуйні, стостережливі. Адже група працює за методикою Надії Бондарьової, що формує емоційний відгук на спостереження за об’єктами природи.

група “Цікавинка”

       Дітками першої молодшої групи №2 опікуються молоді та відповідальні педагоги Мудрик Ірина Володимирівна, Добра Олена Василівна,  няня-санітарка Михайлівська Алла Володимирівна. Малюкам усе цікаво, адже навколишнії світ вони пізнають через методику Емілії Шийко “Розвиток пізнавальних здібностей дітей третього року життя”.

група “Грайлики”

       Грайливими зростають малята у першій молодшій групі №3. Це тому, що педагоги Савчук Тетяна Миколаївна, Мудрицька Наталя Леонідівна та няня-санітарка Білозерцева Людмила Миколаївна відкривають їм таємниці навколишнього в ігровій формі. Профільний напрямок роботи цієї групи “Розвиток пізнавальних здібностей дітей третього року життя” за Емілією Шийко.

група “Сонечко”

       Як сонячне проміння  зігріває Землю, так оточили любов’ю та турботою своїх вихованців педагоги першої молодшої групи №4 Дяченко Наталя Іванівна та няня-санітарка Бевз Людмила Іванівна. Розуміти та сприймати світ малюків тут вчать за допомогою методики Емілії Шийко “Розвиток пізнавальних здібностей дітей третього року життя”.

група “Ласунчики”

       Діти старшої групи №5 скоро підуть до школи. Готують їх до цього серйозного кроку педагоги Яремчук Наталя Миколаївна, Химич Тетяна Андріївна.У групі працює гурток “АБВГДейка” в котрому діти граючись оволодівають навичками читання. А помічник вихователя Пальчук Зоя Іванівна годує малят смачними стравами, адже вони такі “ласунчики”.

група “Веселунчики”

       Вихованцям  середньої групи  №6  завжди цікаво і весело. Про це дбають їх педагоги. Як приємно пофантазувати з вихователькою Мельник Наталею Петрівною. А коли поряд Ляховська Валентина Миколаївна, на обличчях діток сяє посмішка, адже вона така гарна акторка. Помічник вихователя Зволейко Наталя Гнатівна слідкує, щоб група була чиста та затишна. Хоч діткам лише 4 – 5 років, але вони уже опановують навички розвивального читання за методикою Людмили Шелестової на заняттях гуртка “Читайлики”.

група  “Дивасики”

       2 молодша група №7 , не звичайна.  Там діти і дорослі рівноправні партнери. Малята визначають, чому їх будуть учити на занятті педагоги Щербацька Тетяна Григорівна та Абрамович Мар’яна Василівна. Група працює за технологією психолого-педагогічного проектування Тамари Піроженко, орієнтованої на потреби дошкільнят. Допомагає педагогам помічник вихователя Волощук Галина Миколаївна, котра незабаром сама отримає диплом вихователя, адже навчається заочно у Вінницькому гуманітарно-педагогічному коледжі.

група  “Казкарики”

       Вихованці 2 молодшої групи №8 не лише розкажуть цікаву казочку а й краще всіх її намалюють. Навчають їх цьому педагоги Карпенко Олена Григорівна та Степанюк Наталя Генадіївна. Допомагає їм вправний помічник вихователя Калина Марія Володимирівна. Дітки зростають творчими особистостями. Цьому сприяє робота гуртка “Талановиті пальчики” на заняттях котрого діти малюють нетрадиційними способами, а ще заняття змалювання за методикою Л.Шульги “Розвиток творчих здібностей дітей молодшого дошкільного віку”.

група  “Курчатко”

       Група №9 відкрилась у квітні 2008 року, у ній, найменші наші вихованці роблять свої перші відкриття про навколишній світ разом із енергійною вихователькою Козійчук Іриною Дем’янівною, що сіє в їх душах зерна добра та любові. Малятам лише два роки, проте вони полюбляють граючись у пісочку, відшукати там незвичайну дивинку та перетворити її на казочку. 

група  “Квіткова”

       У 2 молодшій групі №10 повсюди до вас посміхаються велетеньські, казкові квіти.  Такі ж усміхнені та привітні тут малюки. Вони дуже полюбляють казки. Щодня знаходять у відомій казочці щось цікавве та корисне. Допомагають їм у цьому педагоги Макарова Наталя Михайлівна , Коваль Лариса Василівна та методика Людмили Фесюкової “Виховуємо казкою”. У групі працює гурток “В гостях у казки”. А як малята люблять помічника вихователя Бойко Таїсу Петрівну, вона ж у них найдобріша.

група  “Чомусики”

       У середній групі №11  малята полюбляють прогулянки у природу. Скільки цікавого розповідають їм вихователі Янковська Ольга Степанівна та Кондрашева Наталя Михайлівна,  а дітлахам хочеться ще та ще. А коли самі розповідають про побачене – заслухаєшся. Недарма щотижня проводять “Уроки милування в природі” за методикою Галини Тарасенко.А у затишній, світлій групі радо зустрічає після прогулянки помічник вихователя Мазур Світлана Федорівна. Попереду у діток заняття гуртка “Казкарики” де вони працюють з казками Василя Сухомлинського.

група  “Розумники”

       Малята старшої групи №12 стоять на порозі школи. Їх група не дарма має таку назву. Діти цієї групи уміють читати. Цьому навчились на заняттях гуртка “Весела абетка” за методикою Людмили Шелестової. А ще знають про все на світі. А як же інакше, адже виховують їх талановиті, досвідчені педагоги Майданська Людмила Анатоліївна та Гнибедюк Ольга Андріївна. Допомагає їм в усьому помічник вихователя Снопова Галина Василівна, вона і роль будь-яку на святі зіграє, ну як справжня артистка; і куточок намалює- задивишся.

група  “ДО-МІ-СОЛЬ-КА”

       А це наша музична зала. Тут дошкільнята знайомляться з творами музичного мистецтва, вчаться співати, танцювати та грати на музичних інструментах. Щоб малята росли у гармонії з мистецтвом піклуються музкерівники. Це творча, обдарована особистість Щербацька Наталя Станіславівна та її молоді колеги Кострецька Ольга Олександрівна, Гарник Оксана Ігорівна.  Тут працюють гуртки “Дударики”, де діти середніх та старших груп вчаться грати на музичних інструментах у оркестрі, та танцювальний.  У дні свят зала наповнюється радісним гамором. Це зібралась дружна родина дитячого садка. Діти з задоволенням демонструють свої здібності та таланти батькам.

група  “Здоров’ячки”

       Своє здоров’я малюки зміцнюють у просторій спортивній залі, де є все необхідне обладнання для розвитку рухів дітей дошкільного віку, під керівництвом творчого педагога Грубої Лілії Євгеніївни. Тут вони проводять заняття з фізкультури, спортивні свята та розваги, розвивають спритність, силу, витривалість. Тому у минулому році стали одними з кращих у змаганнях під час Олімпійських ігор з м’ячем, а у цьому році призерами республіканського свята “Сюрпризіада”.